• Piknik z Czyściochami organizowany przez Rossman

• Z przyjemnością ogłaszamy, że Nasze przedszkole brało udział w projekcie edukacyjnym „Akademia Czyściocha” i zostało wybrane jako przedszkole, w którym zostanie zorganizowane wydarzenie „Piknik z Czyściochami” organizowany przez firmę Rossmann. Pikniki z Czyściochami to moc atrakcji z higieną w tle. Gry, konkursy i animacje oswajają dzieci z różnymi codziennymi higienicznymi czynnościami.

Piknik z Czyściochami odbędzie się 21 maja 2024r. w godzinach 10-14. Na terenie naszego przedszkola. W czasie tego wydarzenia odbywać się będą : zabawy z animatorami, strefy tematyczne  i wiele innych atrakcji.

Podczas całego wydarzenia dzieciom będą towarzyszyć bohaterowie Czyściochowa na żywo!

• Sówki poznają leśne zwierzęta.

•

Dnia 19 kwietnia naszą placówkę odwiedził Pan Aleksander z Pasieki "Boża Iskierka", który opowiadał nam różne ciekawostki na temat życia leśnych zwierząt. Mogliśmy pogłaskać różne eksponaty, np. lisa, myszołowa czy sowę. Dowiedzieliśmy się o której budzą się ptaki, dlaczego należy dokarmiać zimą sikorki oraz co złego mogą wyrządzić nam wiewiórki. Dostaliśmy prezenty od Pana Aleksandra oraz zadanie do wykonania - pomalowanie gipsowej sówki.

• 0A: Warsztaty plastyczno-muzyczne

• 20 lutego odwiedzili nas uczniowie i panie nauczycielki z SP 51, które przeprowadziły z przedszkolakami warsztaty plastyczno-muzyczne w nawiązaniu do bajki ,,Akademia Pana Kleksa".

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

• Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2024/2025 odbywa się

od 4 do 22 marca 2024r.

Rekrutacja odbywa się przez stronę internetową naboru: https://nabor.pcss.pl/szczecin

Wszystkie informacje oraz druki oświadczeń, które należy dołączyć do wniosku znajdziecie Państwo w zakładce DOKUMENTY na stronie naboru.

Wypełniony wniosek oraz oświadczenia dla każdego z rodziców należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru do dnia 22.03.2024r.

INFORMATOR_dla_Rodzicow.pdf

ZNr39_24_terminy_rekrutacji.pdf

• 0A: Ogólnopolski projekt ,, Z darami natury świat nie jest ponury"

• W lutym wykonaliśmy kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu ,,Z darami natury świat nie jest ponury". Zrealizowaliśmy zadanie ,,Gazetowe love" - zabawy z gazetami ruchowe, muzyczno-rytmiczne, plastyczne. Przedszkolaki tworzyły również w grupach gazetowe stroje, dzięki czemu miały okazję doskonalić współpracę oraz rozwijać kreatywność i pomysłowość.
          • Tłusty Czwartek w gr. Pszczółki.

• Grupa "Pszczółki" obchodziła Tłusty Czwartek pracowicie i smakowicie. Obejrzeliśmy film edukacyjny, ćwiczyliśmy poczucie rytmu oraz motorykę małą i dużą. A na podwieczorek oczywiście zjedliśmy pączki

• 0A: Dzień Kubusia Puchatka

• 18 stycznia przedszkolaki z grupy 0A obchodziły Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu zajęcia związane były z bajkowym bohaterem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.

• 0A: Ogólnopolski Projekt ,,Z darami natury świat nie jest ponury”

• W grudniu dzieci z grupy ,,0A” zrealizowały zadanie ,,Kolorowy  świat” z ogólnopolskiego projektu ,,Z darami natury świat nie jest ponury”. Zadanie polegało na zrobieniu ekologicznych farb, które wspólnie przygotowaliśmy z takich składników jak: sól, mąka, proszek do pieczenia i barwniki spożywcze.

• 0A: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 6 listopada 2023r. grupa,,0A" przeniosła się do bajkowego świata. W tym dniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek: były tańce, zagadki, zabawy i zadania związane z bohaterami bajkowymi.